Vítkova Hora, lesby a Praha 007

Přidáno 11.1.2011. Zařazeno v Archiv názorů

Koncert na Vítkově Hoře byl velice zajímavou zkušeností. Při příjezdu jsem měl pocit, že se jedná o nějaký gayklub, tento pocit se postupně zesiloval. Hráli jsme v prostoru baru, kde při prvních tónech našeho basáka Rádi začaly padat sleničky. Nezastavilo nás to. Koncert se navzdory prostředí poměrně vydařil. Před námi hráli St.AGE a pěkně se jim to povedlo. Po nás přišly lesby, takže jsme hráli ten večer v podstatě jako support lesbians. Byly to dvě strojově se pohybující dívky, kterým jsem to moc nevěřil. Mnohem silnější zážitek (samozřejmě negativní) na mě zanechal majitel, který vypadal jako Elton John křížený s Viktorem Koženým. Chtěli jsme 300kč na hlavu za hodinu hraní a další hodinu tahání a stavění a zapojování. Tento muž mi vysvětloval, že zaplatil za lesby 6000kč za deset minut roztahování a že nám nedá ani korunu a máme si benzín sponzorovat sami a pití jim zaplatit. To jsem vyřešil tím, že jsem mu poměrně jasně naznačil, že nejsme žádní žebráci, co je tam budou bavit a ještě za to platit. Dal jsem mu najevo, že účet nezaplatíme. Nakonec tedy ustoupil. Ale pro mě to byla natolik ponižující zkušenost, že jsem se rozhodl změnit radikálně svůj a tedy i náš přístup: NEBUDEME UŽ NIKDY HRÁT ZADARMO, TAK ABYCHOM TO MUSELI SPONZOROVAT ZE SVÉHO!!! Pak se k nám všichni chovaj jak k žebrákům a na to já se můžu vykašlat. Navíc mě to finančně rujnuje. Budeme mít svou cenu, aspoň dva tisíce a samozřejmě cesťák za to, když někam jedeme. Nejsme charita a lidi už se tak k nám začali chovat, takže konec. Samozřejmou výjimkou jsou koncerty pro naše přátelé na jejich narozeninách a podobný akce, kde se jedná o vystoupení, které je spíše dárkem pro oslavence. Taky benefice a festivaly jsou určitou výjimkou. Jinak ale už mi prosím nikdo nevolejte, že chcete kapelu zadarmo a nemáte ani zvukaře. To prostě nejde.

V Praze v klubu 007 byla skutečně divá pařba. Lidí bylo nakonec kolem 60, takže to stačilo. První hrála nově vzniklá a velmi zajímavá kapela MOOW, která je dle mého názoru velice příjemná a přínosná. Vokály, ženské i mužské, které se doplňují a Vojtův nepřekonatelný scat… Po našem koncertě následoval ještě jam do dýdžejů, kteří hráli jungleové rytmy a zpěvačka ze skupiny MOOW a její kolega Vojta do toho společně improvizovali. Divočina… a krása….

HAPPY BIRTHDAY 33 Christ-age

Reakce: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Komentář

Můžete používat tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>