KŘEST CD 18.6.2010 VE SLASHI

Přidáno 11.2.2011. Zařazeno v Archiv názorů

FOTKY

POKŘTILI JSME NAŠE CD V PÁTEK VE SLASH BARU V KARLOVÝCH VARECH. AKCE SE NÁM VELMI LÍBILA I PŘES MALÉ NEDOSTATKY. CELÉ TO ZAČALO O HODINU POZDĚJI A SKLUZ SE NESL CELÝM VEČEREM. MY JSME HRÁLI TAK RYCHLE, ŽE JSME TEN SKLUZ MÁLEM DOHNALI – ZAČÍNALI JSME O HODINU POZDĚJI, ALE DOHRÁLI JSME TÉMĚŘ NA ČAS. ZAČÍNALA SKUPINA PROSTATICS, PROJEKT EMSY, KTERÝ VOLNĚ NAVAZUJE NA BOWWAVE. HUDBA BYLA ZNATELNĚ COOLOVĚJŠÍ A TROCHU STŘIHLÁ ACIDJAZZEM, HUDEBNĚ ZAJÍMAVĚJŠÍ NEŽ BW, ALE RYTMIKA JEŠTĚ POTŘEBUJE SCELIT, PODEPŘÍT TU HUDBU ZESPODA. EMSŮV PROJEV BYL ZNATELNĚ NASRANĚJŠÍ, NEŽ HO ZNÁME.

MY JSME ZAČALI SKORO O PŮLNOCI A MĚLI JSME DVA HOSTY, JINDŘICHA PELCE – RÁĎOVO TÁTU – NA HOUSLE. JINDŘICH JE DIVOCH A ROZJEL SE VSKUTKU DOST, JÁ OSOBNĚ HO JAKO MUZIKANTA OBDIVUJU, JE TO NEJVĚTŠÍ SAMOROST, KTERÝ SI DO NIČEHO NENECHÁ MLUVIT, ALE NENÍ TO Z DŮVODU SVÉ HRDOSTI JAKO TO MÁM JÁ, ALE JINDŘICH JE ABSOLUTNĚ NEPŘIZPŮSOBIVÝ JEDINEC, KTERÉHO NEZAVŘETE DO ŽÁDNÝCH ŠKATULEK ANI PŘI SVÉ I JEHO NEJLEPŠÍ VŮLI. TAKŽE NIKOHO NEPŘEKVAPÍ, ŽE JEHO VÝKON BY SE DAL CHARAKTERIZOVAT – NĚCO MEZI RENESANCÍ A AMERICKYM KOVBOJEM. HRÁL S NÁMI CLOSE YOUR EYES A OPEN EYES, V ČEMŽ BY SE JISTĚ DAL TAKÉ NAJÍT NĚJAKÝ HLUBŠÍ VÝZNAM, ALE MY NEJSME OD TOHO ABYCHOM HLEDALI VÝZNAM. JSME TU JEN ABYCHOM TVOŘILI, AŤ UŽ TO JSOU PÍSNIČKY NEBO PONOŽKY, HLEDÁNÍ VÝZNAMŮ PŘENECHÁME INTELEKTUÁLŮM, FILOSOFŮM, PSYCHOLOGŮM A PSYCHOPATŮM. DALŠÍM HOSTEM BYL MALEJ BRODY NA TROMBÓN A NA BONBÓN. VZHLEDEM K HLADINĚ METHANU V KRVI HO OBDIVUJU, ŽE VŮBEC JEŠTĚ STÁL, TAKŽE TO, ŽE HRÁL OBDIVUJU DVOJNÁSOB. VZHLEDEM K SUBSTANCÍM KONZUMATIVNÍHO RÁZU NEJSEM ANI V NEJMENŠÍM SCHOPEN HODNOTIT A POROVNÁVAT VÝKONY.

NAŠEMU CD POŽEHNAL KNĚZ LUKÁŠ JAN BUJNA, JAK JSME SE DOZVĚDĚLI, KŘEST JE VYHRAZEN POUZE LIDSKÝM BYTOSTEM, TAKŽE CD JE MOŽNÉ POUZE POŽEHNAT. OBDIVUJU JEHO ODVAHU POSTAVIT SE KOLEM PŮLNOCI PŘED 200 ROZPAŘENÝCH LIDÍ A ČÍST DVACETIMINUTOVÉ POŽEHNÁNÍ. SAMOZŘEJMĚ, ŽE NĚKTEŘÍ JEDINCI NA NĚJ POKŘIKOVALI VULGÁRNĚ (VZHLEDEM K NÁZVU NENÍ DIVU) A VÁŽNOST POŽEHNÁNÍ NEPOCHOPILI. AVŠAK KRISTA LIDÉ ZA JEHO UČENÍ I BIČOVALI, TAKŽE TO VLASTNĚ BYLO V PODSTATĚ MÍRNÉ. PŘEMÝŠLELI JSME DLOUHO, KDO BY TO MĚL POKŘTÍT A PŘIŠLO NÁM NEJLOGIČTĚJŠÍ, ŽE KŘTÍT BY MĚL KNĚZ. PARADOX A ZDÁNLIVÝ ROZPOR MEZI NÁZVEM (SHOE CUT – PEA CHEW) A POŽEHNÁNÍM KNĚZE JSME VYUŽILI JAKO POJÍTKO MEZI DVĚMA SVĚTY, KTERÉ JSOU STEJNĚ SOUČÁSTÍ SVĚTA JEDNOHO. JEN NÁS MRZELO, ŽE VĚTŠINA LIDÍ NEVYDRŽELA NA OBČERSTVENÍ, BYLY OBLOŽENÉ MÍSY A SPOUSTY PÁRKŮ. I KDYŽ NÁS ZBYLO CELKEM MÁLO, VŠECHNO JSME SNĚDLI.

O ZÁVĚREČNOU AFTERPARTY SE POSTARAL DJ BRODY A DJ CASPER, KTEŘÍ NÁS SVOU SMĚSICÍ RYTMŮ OBŠŤASTŇOVALI AŽ DO ROZEDNĚNÍ.

VŠEM HROZNĚ MOC DĚKUJEME A SLIBUJEME, ŽE TEĎ VE VARECH DLOOOOUHO HRÁT NEBUDEME, NEJMÉNĚ MĚSÍC :-)

Reakce: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Komentář

Můžete používat tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>