Hit“paráda“ KVRM

Přidáno 2.2.2011. Zařazeno v Archiv názorů

HITPARÁDA KVRM

Tak to vypadá, že jsme nakonec postoupili do finále, které se bude konat 19.12. v Kině ALFA v Sokolově. Ale byl to „nervák“. Především šok, že skupině Jazzbooster se podařilo během čtyř hodin večer získat 150 hlasů, tedy 150 fanoušků, z ničehož nic jim počet hlasů stoupl ze 70 za celý měsíc na 220 za poslední večer. Kdybychom nebyli varováni (byli jsme v klidu, nejbližší kapela byla za námi skoro o 100 hlasů) anonymním telefonátem, tak bychom vypadli. Obtelefonoval jsem všechny kamarády i známé a skutečně se nám podařilo ještě asi 20 hlasů získat, většina z mých kamarádů má ale zpožděné reakce (nechápu z čeho) a tak hlasovali až po desáté a jejich hlasy samozřejmě nebyly uznány. Podařilo se nám postoupit s odřenýma ušima… Jen jedna otázka mi zůstává v hlavě: Kde se dá sehnat za jeden večer tolik fanoušků? To bych chtěl vědět a odstěhoval bych se tam.

Výsledek

Po skončení hlasování jsme však byli překvapeni ještě více. Jistěže pro nás vypadnutí Goodfellas bylo překvapivé a vlastně nás i trochu mrzelo, jelikož o jejich kvalitách nepochybujeme. Čekali bychom spíše, že KVRM ubere hlasy všem zůčastněným kapelám (hlavně těm, kterým přibyly za posledních pár hodin) a bude si za tím stát, ale stala se úplně nečekaná věc – přidali ještě jedno postupové místo. To považuji za řešení mírně řečeno nešťastné. Dávají tím najevo, kdo už vlastně vyhrál, že už je rozhodnuto. KVRM tím ukazuje, že pro ní jsou pojmy jako např. spravedlnost, pravda a pravidla opravdu jen vyprázdněnými frázemi bez reálného obsahu, tak je to mimochodem v celé většinové společnosti a co dělá většina je „normální“. Zkrátka „mocní“ udělají vše pro to, aby to dopadlo podle jejich přání a už si ani nedělají hlavu s tím to zaretušovat, aby to nevypadalo blbě. Změnit pravidla předem stanovená po půl roce ve finále je opravdu „férové“. O to více mě rozesmála argumentace KVRM v jejich článku, kde se zaštiťují právě férovostí a tím, že nechtěli nikomu ublížit, tím ale nesmírně ublížili svě důvěryhodnosti. V soutěži je vždy někomu „ublíženo“ a kdo má právo rozhodovat o tom, kdo si zaslouží další šanci? Udělala by KVRM to stejné, i kdybychom vypadli zrovna my? Myslím, že odpověď je jasná. Jsme rádi, že jsme se mohli soutěže zúčastnit, ale já sám za sebe nepotřebuju být s nikým zadobře a svoje názory vyjadřuji bez skrupulí. Argumentace KVRM my připomněla Piláta, prostě si nad tím umyli ruce. Budu citovat: „Zrevidovali jsme všechny došlé hlasy a zjistili (opět), že o korektnosti řady z nich by se dalo s úspěchem pochybovat.“ Co to tedy znamená? Byly hlasy v pořádku nebo ne? Tím mytím rukou myslím hlavně to, že KVRM tím vlastně říká, že kapely jsou podvodníci a oni to museli spravedlivě napravit. Buď nebyly hlasy v pořádku a pak je měli vymazat a stát si za tím, nebo hlasy byly v pořádku a všechno platí. Tohle co předvádí KVRM je kličkování, kdy si za ničím z toho nestojí a nedivím se jim. Staví se do pozice těch spravedlivých, kteří museli naši nespravedlnost napravit. Není to trochu obráceně? Některé kapely jsou z toho tak rozhořčené, že uvažují o odstoupení ze soutěže a upřímně řečeno nedivím se jim, protože to je jediný způsob jak se trochu očistit – my jsme nešvindlovali a pokud někdo jiný ano, tak nechceme soutěžit – ale když se nás ptali jestli odstoupíme taky, řekli jsme ne. Nestojíme nějak moc o tu „slávu“, když nás vyloučí, plakat nebudem, ale nebudem se vzdávat své největší zbraně a tou je naše hudba. Taky upřímnost a pravda. Nebudeme se vzdávat svého hlasu, kterým můžeme říct všechny své pocity. Soutěžit v umění je vpodstatě scestné, neexistují objektivní měřítka. Kdo je lepší? Bereme to tak, že o vítězi je už rozhodnuto, šlo o to nějak ho protlačit do finále… Ale rádi lidem zahrajem, rádi uděláme vítězům předkapelu. Jsme rádi, že si můžeme zahrát a toho se vzdávat nebudem. O nic jiného nám nejde.

Konečný výsledek

Myslím, že už není ani potřeba dodávat, že vše dopadlo tak , jak jsme všichni čekali. Vyhráli Goodfellas. Pořadatelé si ani nelámali hlavu s tím, aby nějak zaretušovali svou náhlou změnu pravidel. Byl v tom od začátku úmysl, aby vyhráli nadějní a mladí GF a nikomu vůbec nevadilo, že se do finále vůbec nedostali a že ze slíbené poroty „odborníků“ dorazil pouze jeden. Nebudu si brát servítky a napíšu, že odbornost takových lidí, jako je Gardner, Suchan atp. je stejně velice diskutabilní, i kdyby dorazili. To že se na to vykašlali stejně podle mého názoru nic nezměnilo.

Článek, na který reaguji je zde
http://www.kvrm.cz/content.php?page=83&article=1542

Reakce: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Komentář

Můžete používat tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>