5 873 zhlédnutí

dsc0162Jednou večer na jaře roku 2009 spolu jammovali tři různí zvláštní lidé v lese a vznikla z toho skupina, trio, které si dětsky pohrává s různými styly a formami, ale zůstává věrné písni. Pan učitel, jeho ex-žák a inženýr, potkali se ve své různosti, aby splynuli do hudební jednoty, která se vine ke slunci. Smutek, radost, vztek i zoufalství, všechny tyto pocity se odráží v jejich hudbě jako v hladině, kde každý dotek strun rozčeří vlny. Chvíle, kdy dojde ke spojení hudebníků a zároveň i posluchačů, to je extatické vytržení, které je však nezaznamenatelné, ale toto je pokus zde zachytit alespoň střepy a ozvěny písní, které doznívají uvnitř.

One Evening in Spring 2009 three different and odd People were jamming in the Woods and became a Band, trio, they childishly played with variable styles and forms but they remained loyal to the Song. The Teacher, his ex-Student and the Engineer met in their Distinction to become a music Unity reaching for the Sun. Woe, Joy, Anger and Desperation, all these Feelings reflect in their Music like in the surface of Water, where every Touch of the Strings makes a Stir. The Moment when the Musicians and the Listeners together rejoice in Unity, that is the Extatic Experince which is unrecordable, but this is just one Try to capture at least the Pieces and Echoes of the Songs that sustain inside.


Jednotlivé profily členů:

Velkey Paaya (Mama)

krygros

vocal, toasting, guitar, flute

Maley Paaya

zidle

drums, percussion

Raadya

rada

bass guitar

 

Máme rádi BIO!!!

Skupina SHOE CUT je trio ve složení: bicí, basa, kytara – zpěv. Občas zazní i příčná flétna. Zařazení do stylu je problém, hoši si pohrávají s jazzem, funky, reggae, hip hopem i dalšími styly, ale žádný z těchto stylů neovládají dokonale, tak by bylo poctivé napsat, že prostě zpívají písničky. To ale ve výběru stylů chybí. Tak si chlapci vymysleli svůj vlastní styl SWEETNOISE-PHUNK. Všechny skupiny dnes hrají všemožně kombinované styly, střídají operu a hard core, ale písníčka se nějak vytratila. Přitom píseň a melodie jsou podle mě nesmrtelné. Kluci jsou prostě posedlí rytmem, melodií i harmonií a nic z toho nesmí v písni chybět. Již existuje jedno EP s názvem EPEECZKO (2009) a dvě LP, jedno s názvem PEA CHEW (2010) a druhé s názvem LICKIN YOUR EYE, přestože skupina existuje teprve krátce. Její členové však hudební minulost mají. Velkej Paaya (HOODY HYPE-follow your tears, později BUT A FLY) Ráďa hrál se staršími rockery ve skupině PEL MEL a také NECHTE HO LEŽET (která ještě existuje a hraje) a pochází z legendární jazzové rodiny Pelců, hrál také v BUT A FLY. Skupina se rozpadla z neznámých důvodů a oba dnešní členové měli několikaletou pauzu. Dnes se k tomu vrátili s velkou chutí a je to v tom cítit, dávají do hudby radost i žal, šílenství i legraci, kdyby nehráli, asi by skončili v blázinci. Malej Paaya je ještě hodně mladej a hrál dříve jenom s  punkerama, ale tam ho byla evidentně škoda, protože mu nejsou cizí ani jungleové rytmy. Mládenci zkouší v Ležničce, což je velkoměsto mezi loukami a lesy, kde žijí tři stálí obyvatelé. Pak tam žijí také daňci, jeleni a telátka. Jsou to prostě romantici 😀shoecut